Güncel

(Video) Gemlik gençliği direnişi selamladı

Gemlik’te gençlik tarafından hafta başında basın açıklaması ve yürüyüşle başlayan eylem, daha sonra her yıl belediye tarafından organize edilen hemşeri dernekleri festival alanı olarak kullanılan yerin karşısına direniş çadırı kurularak bugüne kadar devam ettirilmiştir.

Çadırda her akşam sabaha kadar nöbet tutarak beklendi. 7 Haziran günü ise akşam saat 19.30’da kitlesel katılımla direniş çadırı önünde bir araya gelen kitle Dereboyu’ndan AVM önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirilerek basın açıklaması yaptı.

Kitle gür ve coşkulu bir şekilde “Taksim onurdur onuruna sahip çık”, “Taksim’de düşene dövüşene bin selam”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz”, “Susma, sustukça, sıra sana gelecek” vb. sloganlar eşliğinde AVM önüne kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında yoldan geçen araçlar korna çalarak ve çevredeki insanlar ise alkışlayarak eyleme destek oldular.

 

gemlik gencliginden taksim eylemiPartizan da çadır alanında

Bizler de Partizan okurları olarak çadır kurulduğu günden beri her gün çadırda bulunduk. Direniş çadırı eylemi başlatan gençlikle birlikte olmaya ve birlikte çadırda sabahlara kadar çadır nöbeti tutarak, sohbetler gerçekleştirdik.  

Gemlik’te Taksim direnişle başlayan ve ülke genelinde geniş bir yankı bulan eylemler Gemlik yerelinde de iki farklı protesto eşliğinde devam ediyor. Bunlardan biri ulusalcıların yaptığı protesto eylemleri diğeri ise devrimci ve demokrat kurumların öncülüğünde gerçekleştirilen protestolar oluşturmaktadır. 

 

Gemlik Partizan

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=7X-wYokPGzY&feature=youtu.be&noredirect=1{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu