Gençlik

(Video) Gemlik’te gençlik Gezi şehitleri için yürüdü

Bursa/Gemlik: Gezi’nin yıldönümünde Gemlik’te gençliğin çağrısıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi.

31 Mayıs günü akşam saatinde Dereboyu’nda biraraya gelen kitle buradan yürüyerek toplanma yeri olan iskeleye kadar yürüdü. İskele meydanında bekleyen kitleyle kortej oluşturularak “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür” pankartı ve “Soma’nın, Uğur’un, Ahmet’in Katili Devlettir” ozaliti ve temsili tabut ile Gezi şehitleri ve Rojava katliamına dair fotoğraflı dövizlerle birlikte kitle yürüyüşe geçti.

Yürüyüş başlama noktasında polis barikatıyla engellenen kitleyle polis arasında kısa süreli bir arbede sonrasında kitlenin kararlı duruşla yürüyüşe geçilerek sahil boyu, balık pazarı ve Dereboyu güzergahından alkış, ıslık ve sloganlar eşliğinde AKP binası önüne gelen kitle burada Gezi ve devrim şehitleri şahsında saygı duruşuyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Daha sonra kitle adına basın açıklaması okundu. Basın açıklamasından sonra bir kişi Gezi şehitleri için bir şiir okudu. Kitle yürüyüş boyunca sık sık “Soma’nın Hesabı Sorulacak”, “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak”, “Katil Polis Hesap Verecek”, “Biji Bratiya Gelan” vb. sloganları atarak eylem sonlandırıldı.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=w7jYJhe_Qa4&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu