GüncelManşet

(Video) Gerilladan araç yakma eylemine ilişkin açıklama

H. Merkezi: Elimize e-mail yoluyla ulaşan açıklamaya göre TKP/ML TİKKO gerillaları 17 Haziran 2014 tarihinde sabah saat 07.30 ile 09.30 arasında, karakol yapımlarını engellemek ve propaganda yapmak amacıyla Pulur (Ovacık)-Xozat yolunu iki saat süre ile trafiğe kapatmıştır.

Haber değeri taşıdığı için paylaştığımız ve “Halkımıza” şeklinde başlayan açıklama “Emperyalist etiketli maden şirketlerinin taşeronları eliyle Dersim ve çevresini yağma ve talan seferine çıktığı bilinmektedir. Her türlü yalan ve kandırmacayla halkımızın yaşam alanlarına yönelen bu şirketler çevreyi ve doğal yaşamı katletmekte, halkımızı kendi topraklarında yaşayamaz hale getirmektedirler. Erzincan-İliç’teki maden çıkarma çalışmaları da bu kapsamda devam etmektedir. TKP/ML’ye bağlı TİKKO gerillaları olarak, halkımızın yaşam alanlarına saldırı olarak değerlendirdiğimiz bu türden çalışmaları, halkımızla birlikte engellemeye yönelik faaliyetlerimiz de buna paralel devam etmektedir” şeklinde devam ediyor.

 

Araç yakma eylemine ilişkin bilgi

Daha sonra açıklama; “17 Haziran 2014’de sabah saat 07.30 ile 09.30 arasında, karakol yapımlarını engellemek amacıyla gerillalarımız Ovacık-Hozat yolunu iki saat süre ile trafiğe kapatmıştır. Daha önce de 7 Haziran’da denetime alınıp ‘Karakol Yapımlarına İzin Vermeyeceğiz-TKP/ML TİKKO’ pankartı asılan yolda, kimlik ve araç kontrolü yapıldığı sırada Erzincan-İliç’te Krom madeni çıkaran EKO-MADEN adlı şirkete ait bir araç, gerillalarımız tarafından yakılarak imha edilmiştir. Araçta bulunan şirket çalışanı İbrahim Yeter adlı şahıs ise gerillalarımız tarafından gözaltına alınmış ve bir günlük sorgusundan sonra serbest bırakılmıştır” şeklinde eylem hakkında bilgi vererek devam ediyor.

Açıklama, “Dersim’i karakollar, madenler ve HES-baraj yapımları ile kuşatmaya çalışan emperyalistlere ve onların uşağı TC devletine karşı tüm halkımızı TKP/ML önderliğinde mücadele etmeye ve savaşmaya çağırıyoruz!” şeklinde sona eriyor.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=Emizy7ceMEs&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu