GüncelManşet

(video) “Kobanê direnişinin ruhuyla devrim şehitlerini anıyoruz”

İzmir: “Parti ve Devrim Şehitleri Haftası”nın yaklaştığı şu günlerde devrim ve demokrasi şehitlerini anma etkinliklerinin de tarihleri ve ayrıntıları belli olmaya başladı.

 Birçok ilde gerçekleşecek anma etkinliklerinin, yürüyüşlerinin yer ve zamanları, programları netleşmeye başlarken, İzmir’de de Partizan’ın yapacağı etkinliğin programı netleşti.

İzmir Partizan bir açıklama yayımlayarak, etkinliğe çağrı yaptı. “Kobanê direnişinin ruhuyla devrim şehitlerimizi anıyoruz” şiarıyla yayımlanan açıklamanın tamamı şöyle;

“Tarihi günlerin yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. Bugün mazlum halkların tarihine Kobanê’de destansı bir direnişle not düşülürken, bu direnişin ruhuyla sınıf mücadelesinin tarihine not düşen tüm şehitleri anıyoruz.

Mücadelenin kızgınlaştığı bu süreçte, sınıf mücadelesinin tarihine not düşmüş dünden bugüne tarihi yazanları saygı ile anmak ve onlardan devraldığımız mücadele ruhuyla yürüdüğümüz yolda ilerlemek için vesilesi olacak bir anma etkiliği düzenliyoruz.

‘Parti ve Devrim Şehitleri haftası’ dolayısıyla düzenlediğimiz etkinliği Kobanê’de şehit düşenlerin şahsında gerçekleştiriyor, Kobanê’de savaşanları selamlıyoruz.

‘Kobanê direnişinin ruhuyla, devrim şehitlerimizi anıyoruz!’ şiarıyla gerçekleştireceğimiz etkinlikte proletaryanın yolunu çizen önder yoldaş Kaypakkaya ve ardıllarını anmak, mücadele içindeki duruşlarından öğrenmenin bizlere verdiği sorumlulukla hareket ettiğimizi haykırmak ve Kobanê’deki direnişin mimarlarını da andığımızı ilan ediyoruz.

 Onları anıyor ve mücadelemizde yaşatıyoruz.

Yapacağımız etkinliğe başta şehit ailelerimizi olmak üzere tüm devrimci demokrat kamuoyunu davet ediyoruz.

 

Halk savaşçıları ölümsüzdür!

Gerillalar ölmez yaşasın halk savaşı!

Biji berxwedana Kobanê”

 

Tarih:1 Şubat Pazar

 

Yer: Türkan Saylan Kültür Merkezi Alsancak (Erbil Süel yanı)

 

Saat: 14.00

 

Program:

*Konuşmacılar

*Sinevizyon

*Şiir

*Müzik

                                                                                                                                             İzmir Partizan

 

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=93T4xpZxNo4{/youtube}

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu