Güncel

Yasemin Çiftçi 1 Mayıs Mahallesi’nde anıldı

9 Şubat 2012’de devrimci bir eylem hazırlığındayken şehit olan MLKP savaşçısı Yasemin Çiftçi ölümünün yıl dönümünde 1 Mayıs Mahallesinde Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu (ÖTSP) tarafından yapılan yürüyüşle anıldı.

“Yasemin Çiftçi Ölümsüzdür” yazılı pankartın arkasında, kızıl bayraklar ve meşalelerle yürüyüşe geçen kitle eylem boyunca sık sık “Yasemin Çiftçi Ölümsüzdür” , “Şehitlere Devrim Sözümüz Var” , “Şehitler Yaşıyor Komünistler Savaşıyor” , “Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganlarını attı. Yürüyüş boyunca şehit düşen devrimcilerin isimleri okunarak “Yaşıyor” denildi. Aynı zamanda MLKP savaşçısı Yılmaz Selçuk ve ABD Büyükelçiliği’ne yönelik feda eyleminde şehit olan Alişan Şanlı da sloganlarla anıldı.

2 Eylül meydanına gelindiğinde ÖTSP adına bir basın açıklaması okun. Açıklamada Yasemin Çiftçi’nin lise ve üniversite gençliği içinde parasız, bilimsel, anadilde eğitim için mücadele ettiği, daha sonra devrim mücadelesi için kavgaya atıldığı ve eylem hazırlığındayken ölümsüzlüğe uğurlandığı belirtildi.

Kitlesel geçen eyleme Partizan, Halk Cephesi, DHF de destek verdi.

1 Mayıs Mahallesi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu