Güncel

Yasemin’e tahliye

Aylardır Yasemin Karadağ’ın ağır hasta olduğunu, tedavi görmesi gerektiğini ve bu yüzden de serbest bırakılmasının şart olduğunu hem kendisi hem de yoldaşları ve dostları anlatıp duruyordu. Devletse yine kulaklarını ve gözlerini tıkamış, bir hasta tutsağı daha ölüme itiyordu.

Bir böbreği olmayan, diğeri de yüzde 18 çalışan, ayrıca yüksek tansiyon hastası olan Karadağ’ın, kemik erimesi nedeniyle boyu 1,60 cm’den 1,53 cm’ye düşmüş ve Karadağ 40 kiloya kadar zayıflamıştı. Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde tutulan Karadağ, durumunun ağırlaşması üzerine 22 Mart’ta hapishaneden çıkarılarak, Samatya Hastanesi’ne sevk edildi.

Karadağ, hastanede tedavi görmeye devam ederken; alelacele(!) 28 Mart’ta bir araya gelen İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, hastane raporlarını değerlendirdi ve verilen ara kararla Karadağ’ı tahliye etti.

Karadağ’ın durumu ciddi… Devlet Karadağ’ın hastalığının çok ilerlediğini bilmesine rağmen son ana kadar beklemeyi ve Karadağ’ı bekletmeyi sürdürdü. Karadağ aylardır ağır hasta olduğunu söylerken duymazlıktan geldi, tecrit koşullarını ağırlaştırdı ve tedavisini engelledi. Yoldaşları ve dostları onun için eylemler düzenlerken eylemlerine saldırdı, çadırlarını yıktı. Şimdi ise verilen bu “alelacele” tahliye kararının, “iyi niyetle” uzaktan yakından bir alakası yoktur.

Yasemin, yüreğimiz seninle… İyileşeceğini ve devrimci saflardaki mücadeleni büyüteceğine inanıyoruz. Seni en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz. Sağlıcakla kal…


(Bir dostun)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu