GüncelManşet

YDG 13-14 Şubat’ta divan toplantısını örgütlüyor

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik dönemsel olarak örgütlediği divan toplantısını gerçekleştirmek üzere Ankaraya çağrı yaptı. 13-14 Şubat tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek divan toplantısı için YDG: “Cizre, Sur, Silopi, Nusaybin, Silvan’da sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte devlet güçlerinin saldırıları sonucunda 400’ün üzerinde kişinin yaşamını yitirdiği günlerde direnişe daha fazla katkı sunmak üzere YDG olarak bizde divan toplantımızı örgütlemeye hazırlanıyoruz.” dedi.

 

YDG tarafından yapılan çağrı şu şekilde:

“Yaşadığımız coğrafyada faşist saldırganlığın, katliamların sürdüğü bir dönemden geçmekteyiz. Kürt halkının geleceği için yürüttüğü mücadeleye Türk devleti, eşine az rastlanır bir biçimde saldırmaktadır. Bir yanda abluka ve yasaklama politikaları ile demokratik siyaset alanı terörize edilmeye çalışılırken bir yanda da Kürt halkı ile dayanışma sergileyen, yapılan katliamlara karşı ses çıkartan devrimci, demokrat, ilerici güçler baskı politikalarıyla sindirilmesi amaçlanmaktadır.

Cizre, Sur, Silopi, Nusaybin, Silvan’da sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte devlet güçlerinin saldırıları sonucunda 400’ün üzerinde kişinin yaşamını yitirdiği günlerde direnişe daha fazla katkı sunmak üzere YDG olarak bizde divan toplantımızı örgütlemeye hazırlanıyoruz.

Yeni Demokrat Gençlik olarak böylesi faşist saldırıların ve ablukanın yoğunlaştığı günlerde nasıl bir politika izleyeceğimizi, nasıl bir kampanya örgütleyeceğimizi tartışmak üzere 2016 yılının ilk divan toplantısını gerçekleştireceğiz.

10. Konferansımız ve sonraki dönemi değerlendireceğimiz, önümüzdeki süreçte nasıl bir çalışma izleyeceğimize dair 13-14 Şubat tarihlerinde Ankara’da Divan toplantısında buluşuyoruz!”

İletişim İçin:

Adres: Nisan Yayımcılık Ankara İrtibat Bürosu

Mithatpaşa Cd. 31/31. Kızılay

Tel: 0312 433 10 23 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu