Güncel

YDG: “Alanlarda olmaya devam edeceğiz!”

İstanbul: Yeni Demokrat Gençlik tutsak olan binlerce öğrencinin serbest bırakılması için bugün Galatasaray Lisesinde bir araya geldi.

YDG’liler devletin zindanlarında bulunan binlerce tutsak öğrenciler için saat 18.00’de “Tutsak öğrencilere özgürlük” yazılı pankart arkasında bir araya geldi.

Eylemde sık sık “Tutsak öğrenciler serbest bırakılsın”, “YÖK kalkacak polis gidecek üniversiteler bizimle özgürleşecek”, “Gözaltılar, tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz” sloganları haykırıldı. Basın açıklamasını kitle adına Himmet Yıldız okudu.

Himmet Yıldız, Ülkede bugün 1000’nin üzerinde tutsak öğrenci olduğu vurgulayarak sözlerine başladı. “Tutuklamaların hedefinde elbette ki sadece öğrenciler yok. Tüm devrimci demokratlar; gazeteciler, akademisyenler, avukatlar milletvekilleri yer alıyor.”  Şeklinde sözlerine devam eden Yıldız, Sisteme muhalif herkesin susturulmaya çalıştığını dile getirerek, devletin 5 Haziran günü Dersim’de evlerini basarak tutukladığı 7 YDG ve Özgür Gelecek okuru arkadaşlarının tutuklanma gerekçelerinin 1 Mayıs, 8 Mart gibi etkinliklere katılmak olarak açıklandığının altı çizdi.

Yıldız yaptığı açıklamada, 2 Ekim günü Malatya 3. Ağır Ceza mahkemesinde görülen davada serbest bırakılmayan arkadaşları için alanlarda olmaya devam edeceklerini ilan ederek açıklamayı sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu