GüncelManşet

YDG #LicedeKatliamVar

 H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile Lice’de yaşanan katliama tepki gösterdi. Açıklamanın tamamı şöyle: 

#LicedeKatliamVar: Katil Devlet Hesap Verecek!

Devlet “çözüm süreci” adı altında katliam yapmaya devam ediyor. Lice’de Kürt halkının kalekol-karakol yapımına karşı haftalardır sürdürdüğü direnişe, devlet asker ve polisiyle kurşun yağdırıyor.

Kürt halkının yaşam alanlarına sahip çıkarak, taleplerini dile getirdiği her eyleme saldıran devletin, halkın haklı ve meşru mücadelesi karşındaki tahammülsüzlüğü ortadadır. “Çözüm süreci” olarak tanımladıkları sürecin, gerçek faşist yüzü gün yüzene çıkalı çok olmuştur. Lice’de estirilen terör de bunun kanıtıdır.

Şehid Namirin!

Haftalardır T.Kürdistanı’ nda devlet terörü karşısında direnişe geçen halkın yürüttüğü mücadelenin birer parçası olmanın, direnişi mücadelemizde büyütmenin önemi elzemdir.

Devletin yıllardır Kürt halkına yönelik yürütmüş olduğu imha, inkâr ve asimilasyon politikaları katletmeye devam ederken, Kürt halkına karşı sistemli bir biçimde yürütmüş olduğu tüm saldırıların karşısında direnişi büyütecek, faşizmden hesap soracağız.

Lice’de yollara hendekler kazarak direnişi ilmek ilmek ören; direnişte düşen, dövüşen halkın faşist devlete karşı büyüyen öfkesini büyütmek için sokağa çıkıyoruz.

Gün T. Kürdistanı’nda halkın üzerine bombalar, kurşunlar yağdırarak katlettiği Ramazan Baran ve Baki Akdemir’in hesabını sorma günüdür.

Gün Lice’deki isyanı büyütme, direnişe omuz vermenin günüdür.

Lice’deki devlet terörüne karşı gün sokakları, meydanları tutuşturmanın günüdür.

Lice’de düşene, dövüşene bin selam!

Lice’deki katliama karşı Ayağa Kalk!

Yeni Demokrat Gençlik”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu