Gençlik

YDG MAHİR ÇAYAN VE YOLDAŞLARINI ANDI

İstanbul: Yeni Demokrat Gençlik (YDG) 30 Mart günü Sarıgazi’de yaptıgı bir eylemle Kızılderede katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını meşaleli yürüyüşle andı.

Sarıgazi Üçler market önünde “Mahirden İbrahime Selam Olsun Direnişe “ yazılı pankart ARKASINDA bir araya gelen kitle yürüşe geçti. Kitlenin önünde Mahir Çayan, Deniz Gezmiş ve İbrahim Kaypakkaya’nın dövizlerinin taşındığı eylemde sık sık “40. Yılında selam olsun öndere”, “Kzıldere son değil savaş sürüyor”, “Önderimiz ibrahim ibrahim kaypakkaya”, “Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filoyu unutmayın “sloganları atıldı.

Ardından Demokrasi Caddesinde yapılan saygı duruşunun ardından basın açıklaması okundu.Yapılan açıklamada; “Mahir Çayan ve yoldaşlarının direngen ruhunu yükselteceğiz,ölmek var dönmek yok şiarıyla yolumuza daha güçlü bir şekilde devam ediceğiz.Bu süreçte gençlik üzerinde ki baskılar artarak devam ediyor.Fakat bizler; Mahir’lerin,Deni’zlerin ve İbrahim’lerin bizlere bıraktığı bayrağı, yapılan tüm baskı ve saldırılara karşı daha da yükseklere kaldıracağız.Kızıldere şehitleri,Denizler ve İbrahim’ler yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” dedi.

Fotoğraflar için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu