Gençlik

YDG: “23 Mart’ta Çağlayan Adliyesi’ne!”

Cihan’a ve Tüm Tutsak Öğrencilere Özgürlük İçin

Galatasaray Üniversitesi 3’üncü sınıf öğrencisi Cihan Kırmızıgül 2 yılı aşkın süredir tutuklu bulunmaktadır. Cihan’ın hikâyesi hala doğru düzgün delil yokken tutuklu bulunan, puşi takmaktan, anadilini talep etmekten, parasız eğitim istemekten, yasal eylemlere katılıp, yine yasal olan gazeteleri okumaktan başka hiçbir ‘suça’ bulaşmamış yüzlerce öğrencinin hikâyesine benzemektedir.

Cihan Kırmızıgül’ün molotofkokteyliyle bir saldırı gerçekleştirdiği iddia edilmektedir. Mahkeme Cihan’ın bu suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi olduğu görüşündedir ve bu yüzden 2 yılı aşkın süredir Cihan’ı tutuklu olarak yargılamaktadır. Kuvvetli suç şüphesinin tek dayanağı da Cihan’ın taktığı puşi.

Cihan’a ve daha birçok öğrenciye yönelmiş bulunan bu tutuklama saldırılarına karşı koymak hepimizin boynunun borcu olmalıdır. Cihan’ın başına gelenler ne ilktir ne de son olacaktır. Faşist devlet açısından muhalif düşünmek, Kürt olmak, hakkını savunmak bile tutuklanmamız için yeterli bir sebeptir.

Cihan Kırmızıgül nezdinde tutsak öğrencilerin serbest bırakılması talebimizi haykırmak, TMY (Terörle Mücadele Yasası) olarak öne sürülen, hedefi muhalefeti sindirmek olan yasaya hayır demek için, halk gençliğini Cihan Kırmızıgül’ün 8. duruşmasına, Çağlayan Adliye’sine çağırıyoruz. 23 Mart günü Cihan’ın duruşmasında bir kez daha faşizmle mücadeledeki kararlılığımızı gösterelim, tutuklu arkadaşlarımıza sahip çıkalım.

Tarih: 23 Mart Cuma

Yer: Çağlayan Adliyesi

Duruşma Saati: 10.00


Yeni Demokrat Gençlik

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu