GüncelManşet

YDG’den gençlere çağrı!

Ali İsmail Korkmaz, Gezi İsyanı’na katıldığı için polis ve devlet tarafından örgütlenilen sivil faşistlerin saldırılarına maruz kalmış, 38 günlük yaşam mücadelesinin ardından ölümsüzleşmişti…

Ali İsmail Korkmaz’ın güneşe yolculuğuyla birlikte, başta Antakya olmak üzere birçok ilde devlet terörüne karşı eylemler gerçekleştirildi. Milyonlar hep bir ağızdan “Hepimiz Ali’yiz Öldürmekle Bitmeyiz sloganını haykırdı ve kitlelerin öfkesi sokaklarda yankılandı.

Aradan geçen bir yıla rağmen Ali İsmail’in katledilmesinden sorumlu olanlar yargılanılmamakta, 4 tutukluyla faşizm işletilmektedir.

90’larda yaşanan faili meçhuller, Roboski, Madımak gibi yaşanan katliamların hesabı daha devlet tarafından verilmemiştir. Devletin kendiliğinden bizlere yönelik işlediği suçlara karşı hesap vermesi elbette beklenemez. Devletin, yaşanan Reyhanlı katliamının “gerçek” faillerini bulması bir gün bile sürmezken, Berkinlerin, Ali İsmaillerin katillerinin bulunması ve cezalandırılması ise bir türlü yapılmamıştır.

Faşist Kemalist diktatörlük bugün 90 yıllık katliamcı devlet geleneğini halen sürdürmektedir. Devletin resmi temsilcisi olan AKP hükümeti yaptığı açıklamalarıyla bizim istediğimiz çözüm yollarını tıkadığı çok bariz açıktır.

Ali İsmail’ in ölümsüzlüğünün birinci yıl dönümünde bizlere düşen görev şehitlerimizle aynı yolu adımlamak, onların attıkları taşları yeniden avuçlarımızın içine almaktır. Tüm devrimci yüreğiyle devlet zulmüne karşı alanlara çıkan Ali İsmail gibi olmaktır.

Sokaklarımıza, alanlarımıza sahip çıkmak için, Ali İsmail’den de aldığımız güçle,  gençliğe çağrımızdır: 10 Temmuz’ da sokaklarda olalım!

 

“Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet”

YENİ DEMOKRAT GENÇLİK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu