GüncelManşet

(Foto-video)YDG’den karne yakma eylemi

 İstanbul: 2013- 2014 eğitim öğretim yılı tamamlandı ve öğrenciler bugün(13 Haziran) karnelerini aldılar. Polis saldırılarında ve iş cinayetlerinde katledilip karnelerini alamayan öğrenciler için bugün Yeni Demokrat Gençlik Kadıköy İskelesinde karne yakma eylemi gerçekleştirdi.

Yeni Demokrat Gençlik karneleri ile geldikleri eylemde “Berkin’in katilleri sınıfta kaldı” yazılı pankart açtı. “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Berkin’in katili hesap verecek”, “On beşinde bir fidan Berkin Elvan” sloganlarının ardından açıklama yapıldı. Gezi İsyanından bu yana devletin saldırılarının dur durak bilmediğini ve liseli gençlik olarak okullarda yeni disiplin yönetmeliğine, sokakta cop ve biber gazı ile yapılan saldırılara karşı cevabı en önlerde durarak verildiğini söylediler.

Açıklamada, Gezi İsyanında, Berkin katledildiğinde, Soma’da işçiler iş cinayeti adı altında katledildiğinde, Uğur Kurt vurulduğunda yapılan eylemlerde kitlerle saldıran polisin karşısında, barikatların en önünde olduklarını ifade ettiler.

Yeni Demokrat Gençlik olarak,  katil polisin gaz kapsülü ile başından vurulup aylarca komada kalan Berkin Elvan ve devlet terörüne kurban edilen Ceylan ve Uğur Kaymaz gibi karnesini alamayan gençler için karne yakma eylemi gerçekleştirildi. Yeni Demokrat Gençlik son olarak Berkin’in hesabını soracakları ifade ederek açıklamayı sonlandırdılar.

 [widgetkit id=761]

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=yoTLLaVj3xM&list=UUWFEQBbmxiBnrH-MWJCwt6w&index=1{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu