GüncelManşet

YDG’den konferans öncesi divan toplantısı çağrısı

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik 10. Konferansını örgütlemek için divan toplantısı çağrısında bulundu. “10. Konferansımızı örgütlemek için divan toplantısında buluşalım” diyen YDG 28-29 Kasım’da Ankara’da, Nisan Yayımcılık İrtibat Bürosu’nda buluşacak.

10. Konferanslarının örgütlenmesi için divan toplantısı çağrısında bulunan YDG bir açıklama yaptı. “Coğrafyamızda ve Ortadoğu’da gerilimin her gün biraz daha arttığı, çatışmaların ivme kazandığı, katliamların ve faşist ablukaların sürdüğü bir dönemde divan toplantımızı gerçekleştiriyoruz” diyen YDG, en son gerçekleştirdikleri divan toplantısından bu yana Ankara katliamının, 1 Kasım seçimlerinin, T. Kürdistanı’nda Cizre’de, Nusaybin’de, Sur ve Silvan’da sokağa çıkma yasaklarıyla katliamlarının yaşandığına ve kimilerinin devam ettiğine vurgu yaptı.

 

“Direnişi büyütelim, zulme dur diyelim ve örgütlülüklerimizi geliştirelim”

ydgden divan toplantisina cagri2Anlaşılıyor ki 1 Kasım seçimlerinde elini iyice güçlendiren AKP önümüzdeki günlerde halk gençliğine, halkımıza yönelik saldırılarını artıracaktır. 6 Kasım eylemlerinde üniversitelerde yaşanan saldırılar, hala devam eden sokağa çıkma yasakları ve katliamlarda bunu göstermektedir” diyen YDG 10. Konferanslarını bu atmosfer içerisinde gerçekleştireceklerini belirtti.

Direnişi büyütmek, faşist zulme dur demek, örgütlülüklerimizi geliştirmek şiarıyla 10. Konferansımızı örgütleyeceğiz” diyen YDG, 28-29 Kasım Cumartesi-Pazar günlerinde, Ankara’da Nisan Yayımcılık İrtibat Bürosu’nda divan toplantısını gerçekleştireceğini duyurdu. (Kaynak: yenidemokratgenclik.com)

 

(Adres: Mithatpaşa Cd. 31/31 Kızılay Tel:0 312 433 10 23)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu