GençlikGüncel

YDG’nin 15. Sayısı Dijital Ortamda Yayımlandı

Yeni Demokrat Gençlik dergisi 15’inci sayısı ile okumak ve paylaşmak isteyen herkesin erişimine açık olarak YDG’nin internet sitesinde yayımlandı!

Yeni Demokrat Gençlik dergisi 15’inci sayısı ile okumak ve paylaşmak isteyen herkesin erişimine açık olarak YDG’nin internet sitesinde yayımlandı!

Derginin sunu bölümünde “Her geçen gün yeni bir hak gaspı için kollarını sıvayanlar, baskılarını arttırarak, yoksula, emekçiye, kadına, LGBTİ+’a yaşamın her anını zindan etmeye çalışıyor. Kadın düşmanları sokağa salınırken, politik tutsaklar için hiç bir önlem alınmıyor ve ölüme terkediliyorlar. Bizim bu saldırılar karşısında ise en çok ihtiyacımız olan şey dayanışma. Hem fiziksel mesafelere karşı gelmek hem de birbirimize değip dokunabilmek adına yan yana olamasak ta, yan yana hissetmeye ihtiyacımız var. Dayanışma inceliğimizi ortaya koymaktan başka seçeneğimiz yok!” sözlerine yer verildi.

Derginin dijital ortam yayımlanmasına ilişkin ise, “Covid-19 pandemisinin yaşamlarımızın içerisinde yer edinmesi hızla devam ederken, hem yazılarımızı, tartışmalarımızı size ulaştırmak hem de sosyal mesafeyi yıkıp, fiziksel mesafeyi koruyabilmek adına dergimizi PDF olarak yayınlamayı gerekli gördük.”denildi.
YDG, kolektif emekle çıkan dergilerinin 15. sayısını keyifle okunacağını umduklarını dile getirerek,  “Görsele tıklayarak yada sitemizin PDF bölümüne girerek dergimize ulaşabilirsiniz.” şeklinde sunu açıklamasını sonlandırdı.

Yeni Sayı İçin TIKLAYINIZ

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu