Manşet

YDG,Tutsak Öğrenciler İçin Yürüyor!

Tutsak Öğrencilere Özgürlük İçin Toplanıyoruz!

Egemen sınıflar bir taraftan “ileri demokrasi” söylemleri ile 12 Eylül davaları ile halkı kandırmaya, gözümüzü boyamaya çalışırken bir yandan faşist yüzünü göstermektedir.

Bu faşist yüzün en bariz göstergesi art arda yaşanan ve devrimci- demokrat, yurtsever kesimlerin tamamını hedef tahtasına koyan tutuklama terörü. Halk gençliğinin günü çok iyi bilen ve tam da bu yüzden gençliğin sorgulamasından, karşı çıkmasından ve örgütlenmesinden egemenler yüzlerce öğrenciyi hapishanelere doldururken, üniversitelerimizi, liselerimizi de adeta yarı açık hapishaneye dönüştürmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül arkadaşımıza 11 yıl 3 ay hapis “cezası” verilmiştir. İddiaya göre Cihan yasadışı eylem yapmıştır, bu iddianın tek delili Cihan’ın taktığı puşidir.

Devletin amacının ne olduğu açıktır.

Faşizm kendi yasalarını da hiçe sayarak, duyarlı, muhalif, örgütlü gençlik kesimlerini bastırmaya çalışmaktadır.

Ancak halka yönelik hak gaspları, baskılar, katliamlar sürdüğü müddetçe bizim mücadelemiz sürecek, bu tutuklamalar bizleri yıldıramayacaktır.

Yeni Demokrat Gençlik olarak mücadelemizdeki kararlılığımızı, tutuklu öğrenci arkadaşlarımıza sahip çıktığımızı bir kez daha göstermek için buluşuyoruz. Tüm duyarlı kesimleri tutuklu öğrenci arkadaşlarımıza sahip çıkmaya ve açıklamamıza katılmaya çağırıyoruz.

Tarih: 27 Mayıs Pazar

Toplanma Saati: 19.00

Basın açıklaması: Kadıköy İskele

Yeni Demokrat Gençlik

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu