GüncelManşet

YDK: “Hangi ‘erkekliğe sığar’, ‘kadın dövmek’!”

H. Merkezi: 19 Temmuz günü İstanbul-Sarıgazi’de bulunan Demokrasi Caddesi’nde bir seks işçisi kadına “fuhuş yaptığı” gerekçesiyle şiddet uygulayan Halk Cephesi’ne tepkiler sürüyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Yeni Demokrat Kadın da “Seks işçilerine şiddet uygulayan Halk Cephesi’ne Yeni Demokrat kadın’dan (anlarsa!) bir soru: Hangi ‘erkekliğe sığar’, ‘kadın dövmek’?” dedi.

LGBTİ’leri hasta, sapkın ilan ederek, ‘seks işçisi’ kadınlara şiddet uygulayarak, sokak ortasında, yalnızca erkeklerin müdavimi olduğu mahalle kahvelerinde kadınları ve yaşadıkları evleri teşhir ederek ne yapmaya çalışıyor? ‘Fuhuşa geçit vermemeyi’ mi? ‘Mahallelerimizin yozlaşmasına set kurmayı’ mı? Şiddet uyguladığı kadınlara diz çöktürerek ‘oligarşiyi titretmeyi’ mi?” diyen YDK, “Amacı ne olursa olsun, neyi hedeflerse hedeflesin; yaptığı bu “eylemler”; teşhir edilen kadına yönelik yeni tacizlerin, yeni tecavüzlerin yaşanmasına ve hatta kadının katledilmesine yol açmak anlamına gelmektedir” sözleriyle bu saldırıya tepki gösterdi.

“Bulunduğumuz alanlarda erkek şiddetinin bu devrimci maskeli haline karşı da mücadele edecek ve bu şiddeti sokak ayağı dahil olmak üzere çeşitli mücadele yöntemleriyle teşhir edeceğiz” diyen YDK’nın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu