Güncel

Yenice halkı yollarına ve parklarına sahip çıkıyor

Tarsus\Yenice: 27 Temmuz Pazar günü Yenice Halkı, yaşam alanlarının, parklarının ve yollarının Belediye tarafından yok sayılmasını, yapılması gereken onarım, bakım ve temizlik hizmetlerinin yerine getirilmemesini protesto etti.

Yenice Cumhuriyet Alanı’nda saat 16.00’da toplanan kitle sık sık “Parklar halkındır kapatılamaz”, “Sokaktayız isyandayız kazanacağız”, “Yenice uyuma parkına sahip çık”, “Süpüre süpüre kazanacağız”, “Yoluna parkına mahallene sahip çık” sloganları attı. Kitle adına basın açıklamasını okuyan Sadettin Uğur, “611 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ve sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası ve diğer kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun, nam-ı diğer torba yasa ile belediyemiz kapatıldı. Ve Tarsus’un 15 km uzağındaki 5000 seçmenli bir mahallesi haline geldik.” dedi.

Devletin mahrum bıraktığı hizmeti üretmek için buradayız

Uğur, devam ettiği basın açıklamasında “Belediyecilik hizmetinden, ödenekten mahrum bırakılan yolları yürümeye dahi müsait olmayan, parkları satışa çıkarılan çöpleri toplanmayan mahallemiz için buradayız. Devletin mahrum bıraktığı hizmeti üretmek için buradayız. Görevi yerel halkın ”insana yaraşır” ölçülerde ihtiyaçlarını karşılamak, hizmet vermek olan yönetim adını faşizme karşı duruşuyla belleklere kazımış Yenice’yi görmezden geliyor.” dedi

Sadettin Uğur son olarak, “Tarsus’un  bir mahallesi haline gelmiş Yenice’ye belediye otobüslerinin neden sağlanmadığının hesabını vereceksiniz. Ambulans yetişir mi düşüncesiyle hasta olmaktan korkan bireyler haline gelişimizin hesabını vereceksiniz. Sizler gözden çıkarmaya çalıştıkça, soluklarımız bir adım daha yakınınızda olacak. Biz halkız.” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kitle, belediyeye tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Alanı’ndan başlayarak Uğur Mumcu parkına kadar yoldaki ve parktaki atıkları temizlediler. Eylem sloganlar atılarak ve türküler söylenerek son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu