GüncelManşet

(Yenileniyor) Gazi Mahallesi’nde çatışma

İstanbul: Üç gün önce Nurtepe’de başlayan çatışma dün Gazi’ye de sıçramıştı. Gazi Mahallesi’nde dün gün boyu yaşanan çatışma gece sona ermişti fakat bu akşam tekrar silah sesleri duyuldu. Doğal muhabirlerimizden aldığımız bilgiye göre saat 20.20 sularında Şair Abay Lisesi önünde silahlı bir grup Gazi Haklar Derneği’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında silah seslri duyuldu. Bu grubun kim olduğu henüz netleştirilemedi.
Aynı dakikalarda Gazi Haklar Derneği önünde de Cephe militanlarının olduğu tahmin edilen silahlı bir grup toplandı.
Bu sıralarda ise polis de mahalleye 3 adet TOMA ve 4 özel harekat akrepleriyle ile gelerek toplanan kalabalığın üzerine tazyikli su ve biber gazlarıyla saldırdı. Polis özellikle biber gazını yoğun kullanıyor. Yaşanan saldırı üzerine kitle ara sokaklara dağılırken, gergin bekleyiş devam ediyor. 

21.43: Polis saldırısı devam ederken netleştirilemeyen silahlı grubun bir çete olduğu bilgisi alındı. Halk Cephesi’nin yaptığı habere göre bu akşam yaşanan çatışma, önceki günlerde yaşananlarla ilgili değil. Halkınsesitv.com sitesinden yapılan açıklamaya göre Karayolları Mahallesi’nde bir genci Halk Cephelilere gözdağı vermek için kaçıran uyuşturucu çetelerine karşı yürüyüş yapan Halk Cephesi’ne çeteler saldırdı. 

Sitede yer alan habere göre Gazi Mahallesi’nde yapılacak yürüyüşe çağrı yapan Halk Cepheliler Eski karakoldan başlayarak Cemevine doğru yürüyordu. Pazardan yaklaşık 100 aşkın bir kitle sloganlarla Halk Cephelilere doğru koşmaya başladı. Bir kişiyi aralarına alıp linç ettiler. Daha sonra silah sesleri duyulmaya başladı. Gelen haberlere göre 14 yaşında bir çocuk çetelerin silahından çıkan kurşunla yaralandı.

Cepheliler kaçırılan arkadaşlarını almadan sokaktan ayrılmayacaklarını dile getiriyor.

22.14: YDG-H’ın yaptığı açıklamaya göre ise İbrahim isimli biri çatışma sırasında aldığı yara sonucu yaşamını yitirdi. Çatışmanın polis dışındaki tarafların kim olduğu henüz tam olarak netleşmedi.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu