Güncel

YPG: Efrin’de ortak olduğunuz katliamları durdurun

YPG, yaptığı yazılı açıklamayla Türkiye’nin hava saldırılarına karşı Rusya’ya Efrîn’de hava sahasını kapatması çağrısı yaptı.

H. Merkezi: YPG genel komutanlığı, T.C devletinin Efrîn’i işgal girişiminde hava saldırılarına onay veren Rusya’nın, Efrin’deki katliamlara ortak olduğunu ve bundan bir an önce vazgeçmesi çağrısı yaptı.

T.C devletinin Efrin halkına dönük soykırım saldırılarını devreye koyduğuna işaret eden YPG Genel Komutanlığı, Rusya halkına da kendi hükümetlerine baskı kurarak, bu katliama ortak olmaktan vazgeçirmeleri çağrısı yaptı.

 

“Rusya hava sahasını açmakla Efrin’de gerçekleşen katliamlara ortak olmuştur”

YPG’nin Efrin’deki katliam saldırılarında Rusya’nın vaz geçmesini içeren açıklaması şöyle;

47 gündür işgalci Türk devleti kendisine bağlı DAİŞ, El-Nusra gibi çete örgütleriyle birlikte, her türlü silahı kullanarak Efrin’e saldırı gerçekleştiriyor.

Bilindiği gibi Efrin hava sahası Rusya’nın kontrolündedir. Eğer Rusya Efrin hava sahasını Türk devletine açmamış olsaydı, Türk uçakları Suriye geçemeyecek ve Efrin’e hava saldırısı gerçekleştiremeyecekti.

Şimdi artıkça net olarak ortaya çıkmıştır ki, Rusya hava sahasını açmakla Türk devletinin Efrin’de gerçekleştirdiği katliamlara ortak olmuştur. Rusya’nın bu turumu Efrin’de ki siyasi irade ve YPG’yi kendi çıkarları temelinde denetime alma amacından ileri gelmiştir. Bunda da Suriye halklarının hiçbir çıkarı yoktur.

Rusya Türk devleti ile kurduğu bu ittifakla, Efrin’de katliam ve jenosit uygulanmasında, halkın göç ettirilmesinde Türk devletine ortaklık etmektedir.

Biz YPG genel komutanlığı olarak, Rusya’ya, Türk devletine yol açan, katliamların yaşanmasına, köy ve şehirlerin yıkılmasına neden olan bu kararından vazgeçmesi çağrısı yapıyoruz. Aynı şekilde Rusya halkına da, kendilerine hiçbir çıkar getirmeyen bu karardan geri dönmesi için kendi hükümetlerine baskı yapma çağrısı yapıyoruz. Rusya halkı kendi hükümetinden bu saldırılardan bir an önce geri adım atma çağrısı yapmasını bekliyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu