GüncelManşet

YPG’den operasyon: 22 çete öldürüldü

H.Merkezi: Kobanê’de vahşi IŞİD çetelerine yönelik YPG güçleri Botana Şerqî’de bir operasyon gerçekleştirdi. Gerçekleşen operasyonda 22 çete üyesi öldürülürken 14 çete üyesinin cenazesi ise YPG’nin eline geçti.

YPG Basın Merkezi’nin çatışmaların 82. Gününde yaptığı açıklamada, YPG’nin bütün alanlarda inisiyatifi ele geçirdiğini vurgularken çetelerin işgali altında olan bölgelere yönelik ise eylemlerini sürdürdüğü kaydedildi.

YPG Basın Merkezi’nin açıklaması şöyle:

Basına ve Kamuoyuna!

DAIŞ çetelerinin Kobanê’yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırılar 82. gününde devam etmektedir. Tüm cephelerde üstünlüğü ele geçiren YPG/YPJ savaşçılarımızın, çetelerin işgal ettiği noktalara yönelik operasyonları aralıksız bir biçimde sürmektedir.

Dün akşam saatlerinde güçlerimiz güney cephesinden bulunan Doğu Botan mahallesi sınırında konumlanan çete gruplarına yönelik bir operasyon düzenlemiştir. Sabah saatlerine dek süren operasyonda çete gruplarına önemli darbeler vurulmuştur.

Bu alanda tespit edilebilen 22 çete üyesi öldürülmüştür. Güçlerimiz, çetelere ait 14 cenaze, 14 adet kaleşnikof, 5 bin kaleşnikof mermisi, 62 kaleşnikof şarjörü, 20 el bombası ve 3 adet telsiz cihaz ele geçirmiştir

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu