GüncelManşet

(foto) YPG’li Çağla son yolculuğuna uğurlandı

 

H.Merkezi: Kobanê’ye bağlı Şexler köyü civarında IŞİD çetecileri ile YPG arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren YPG’li Yusuf Çağla’nın (Kendal Koçer) cenazesi, bugün binler tarafından sonsuzluğa uğurlandı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde yapılan otopsi işlemleri ardından ailesi tarafından cenazesi alınan Çağla, ailesinin bulunduğu Mersin’in Güneş Mahallesi’ne getirildi. Burada bulunan Halil İbrahim Camiinde dini vecibeleri yerine getirildikten sonra Çağlanın naşı binlerce insan tarafından sloganlarla Güneykent Mezarlığı’na götürüldü.

Cenaze törenine,  HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Akdeniz Belediye Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’ da katılırken, yürüyüş boyunca, PKK Lideri Abdullah Öcalan ve Çağla’nın posterleri taşındı. KCK ve PKK bayraklarının da taşındığı yürüyüşte sık sık, “Şehid Namırın“, “Ey Şehid xwna te erde namine“, ” Biji berxwedane YPG” ve “Biji serok Apo” sloganları atıldı. Güneykent Mezarlığı’na kadar sloganlar eşliğinde getirilen Çağla’nın cenazesi, burada yapılan saygı duruşunun ardından “Şehit namırın” sloganları eşliğinde defnedildi.

Defin işlemlerinin ardından Çağla için aile evinde kurulan taziye gidenlerden Ahmet Çoban ve Ercan Çoban henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı polisler tarafından durdurularak gözaltına alındı.   

Kaynak: DİHA

[widgetkit id=820]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu