Güncel

Yürüyüş dergisi çalışanları serbest bırakılsın

İstanbul: İstanbul’da DHKP-C’ye yönelik yapıldığı iddia edilen operasyon kapsamında Yürüyüş Dergisi muhabiri Doğan Karataş ve Yeliz Kılıç’ın tutuklanmasını protesto eden devrimci,sosyalist basın çalışanları tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

26 Ocak günü, İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Yürüyüş dergisinin önünde biraraya geleb gazeteciler adına açıklamayı okuyan Mehmet Ali Karabulut, Sosyalist basın ve çalışanlarına yönelik baskıların devam ettiğini, “yandaş” basın dışında kalan gazetecilerin tutuklandığını veya mesleklerini icra edemeyecek bir duruma getirildiğini dile getirdi.

Karabulut, “Yürüyüş muhabiri Yeliz Kılıç ve Doğan Karataş’ın tutuklanmasını, Ozan yayıncılığa yapılan baskın sırasında muhabirlerin orada bulunmasını delil olarak gösteriyorlar. Yurt Gazatesi Muhabiri Sami Menteş’in affedilmez suçu ise haber için ‘terör örgütü’ ÇHD’li ‘terörist’ avukatlarla görüşmesinden başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.

Yürüyüş dergisine ait yazılı ve dijital tüm arşivlerinin ‘gasp edildiğini’ dile getiren Karabulut, “Fotoğraf makineleri, kameralar, ses kayıt cihazları, tripotlar gibi tüm teknik ekipmanlar çalındı. İçerde ve çalışanların üzerinde bulunan paralar çalındı. Bina kullanılmaz hale getirildi” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu