Güncel

Zaman aşımını tanımıyoruz, hesap soracağız

 

Sivas katliamı 19. yıldönümünde Sarığazi’de Partizan’ın da içerisinde yer aldığı çeşitli devrimci demokratik kurumların düzenleyeceği bir etkinlikle anılacak.

Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, Gazi’de ve en son Roboski’de devletin katliamcı geleneği sürdürülürken, çeşitli illerde Alevilerin kaplarına işaretler konularak yeni katliamlara da zemin hazırlanıyor.

Sivas katliamı davası zaman aşımına uğratılarak AKP Hükümeti eliyle devlet ve katliamcılar aklanmak isteniyor. Başbakan R.T. Erdoğan kararı ”milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun” müjdesiyle duyurarak yeni katliamlara da vize çıkarıyor.

Sivas katliamının yıldönümünde katledilen 35 aydın, sanatçı, devrimci ve demokrat insanımızı  “zaman aşımını tanımıyoruz, hesap soracağız” şiarıyla anıyoruz. Başta Aleviler olmak üzere çeşitli inanç ve milliyetlere mensup halk kesimleri üzerinde estirilen katliam ve ayrımcılığa, asimilasyon ve baskı politikalarına karşı 19. Yıldönümünde katliamı lanetleyerek 2 Temmuz Sivas şehitlerini anıyoruz.

Tüm halkımızı 30 Haziran günü, saat 19.00’da Vatan İ.Ö. Okulu önünden başlayacak yürüyüşte kitlesel ve güçlü bir şekilde Partizan kortejinde yer almaya çağırıyoruz.

Yürüyüşümüz festival alanında yapılacak anma etkinliğiyle (konuşma, semah, sinevizyon ve müzik dinletisiyle) sona erdirilecektir.

Sarıgazi Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu