Manşet

İzmir Kaypakkaya ve Partizan afişleri ile renklendi

İzmir Partizan ruhu ile 1 Mayıs’a hazırlanıyor.

Emekçilerin alabildiğine sömürüldüğü, iş cinayetlerinin gündelik hale geldiği ve “toz pembe” olarak gösterilmek istenen ülkemizde “Helalleşmiyoruz, hesaplaşıyoruz” diye haykıran Partizanlar, 1 Mayıs’ın kızıllığı ile kitleleri 1 Mayıs alanlarına davet eden afişlerle İzmir’in sokak ve caddelerini renklendirmeye başladı.

Afişleme esnasında halk ile Partizanlar arasında güzel diyaloglar yaşanırken, İbrahim Kaypakkaya’nın resmi ve isminden rahatsız olan TC’nin güvenlik güçleri tarafından engelleme yapılmak istendi. Afişleme başlar başlamaz polis engeli karşılaştık.

Bizler de afişlerin yasal olduğunu, asmaya devam edeceğimizi söyledik. Sayıları her dakika artınca halkın dikkatini çekti.

Kalabalık içinden 55-60 yaşlarında bir abi “afişlemeye engel olamazsınız, arkadaşları karakola götüremezsiniz. Buna hakkınız yok” dedi.

Halkımızın bize sahiplendmesinden rahatsız olan polisler, “siz kimsiniz?” diye sorunca abi ise “benim kim olduğum önemli değil, halktan birisiyim” diye yanıt verdi. Böylesi bir olaydan sonra bizler afişlemeye devam ettik.

İzmir İbrahim Kaypakkaya ve Partizan afişleri ile renklendi, renklenmeye de devam ediyor.

İzmir’den bir Partizan okuru

 

[widgetkit id=26]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu