Güncel

İzmir Partizan 1 Mayıs hazırlıklarına başladı

İzmir: Egemenlerin ileri demokrasi naraları, emperyalist ve faşist saldırıları eşliğinde giriyoruz bu 1 Mayıs’a. Aynı zamanda binlerce tutsağımız onbinlerce şehidimiz ve milyonların kabaran öfkesiyle.

Anda yaşanan gelişmeler ve 2012 yılının özgünlüğüne göre İzmir Partizan olarak 2012 1 Mayıs’ını nasıl örgütleyeceğimiz konuşmak için bir toplantı aldık.

9 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirdiğimiz toplantıda ilk olarak; güncel gelişmeler üzerinden ve Türkiye devrim tarihi açısından 2012 yılı özgünlüğü üzerine tartışmalar yürüttük. Bir sonraki gündemimiz olan kitle faaliyetinde kullanacağımız A/P konularını ve araçlarını belirledik.

Emperyalistlerin Türkiye eliyle Suriye’ye saldırı planlarının teşhiri, Kürt ulusal mücadelesi karşısında acizleşen egemenlerin kirli savaş politikalarına başvurduğunu, şovenizmi pompaladığını ve yapılan tüm bu saldırılara karşı halkların kardeşliğinin esas alacağımızı konuştuk. Egemenlerin AKP eliyle onbinlerce insanı tutukladığını ve ülkemizi yarı açık cezaevine çevirdiğinin vurgulandığı toplantıda tüm bu gündemlerin 1 Mayıs çalışmalarımızda öne çıkarılması gereken konular olduğunu belirledik.

Yine yoldaşlarımızın, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya ilgili slogan atıkları gerekçesiyle onlarca yıl hapse mahkum edilmek istendiği ve devletin Kaypakkaya korkusu üzerinden A/P faaliyeti yürütülmesi gerektiğini belirledik.

Tartışmaların ardından yaygın bildiri dağıtımı, afiş çalışması ve ev ziyaretleri yapılması gerektiğini konuştuk ve çalışmalarımızın planlamasını yaptık. Faaliyet yürüteceğimiz alanları belirlerken alanların özgün sorunları üzerinden bir A/P faaliyeti yürütülmesi gerektiğini ve bu çalışmalarda en geniş kitleyi çalışmalara katmanın daha doğru olacağını konuştuk. Son olarak da 1 Mayıs’ta nasıl bir görsellik oluşturmak üzerine konusunda bir tartışma yürüttük.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu