Gençlik

İzmir’de Alt Divan Toplantısında Buluşalım

Yeni Demokrat Gençlik’in yaz sürecinin örgütleneceği divan toplantısına sayılı günler kala bizler de İzmir’de 23 Haziran Pazartesi günü alt divan toplantısı düzenliyoruz.

Gezi İsyanıyla başlayan süreç ile toplumsal muhalefetin artmasıyla birlikte kış süreci birden fazla eyleme sahne oldu. Gezi İsyanıyla beraber insanlardaki gelişen demokrasi bilinciyle özellikle halk gençliği sokakları, barikatları mesken tutmuştur.

T.C devleti faşist saldırılarına gün ve gün artırarak devam etmiş binlerce kişiyi yaralamış birden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Başlıksız-1 Son dönemde devlet Kürdistan’da da faşizmin boyutunu arttırmış, kalekol yapımına karşı çıkan Kürt halkı üzerine kurşun yağdırmış Kürdistan’da ki katliamcı zihniyetine kaldığı yerden devam etmektedir.

Ülke bu sene bu kadar yoğun gündemler yaşarken bizlerde bu minvalde kendimizi bir çok kez pratik içerisinde görme şansı yakaladık.

Bu süreçte yaşadığımız olumlu olumsuz yönleri tartışıp geçmiş süreç değerlendirmesi yapmak, aynı zamanda önümüzde hali hazırda duran koskoca bir yaz ayını nasıl nitelikli geçirebileceğimizi konuşacağız.

Yaz sürecini tartışıp yaz sürecinin alt başlığı olan köy çalışması ve festival sürecini masaya yatırmak, YDG’nin çalışma tarzı olan komisyon tarzı çalışma hakkında tartışıp alanda ne kadar uygulayabildiğimiz üzerine konuşmak ve son olarak YDG’nin demokrasi anlayışı hakkında bir tartışma yürütmek için 24 Haziran Pazartesi günü Alt Divan toplantısında buluşuyoruz.

Alandaki ve Ege Bölgesindeki yoldaşları divan toplantısına bekliyoruz.

Buluşma Yeri: İzmir Umut Yayımcılık Bürosu

Saat: 13.00

Tarih: 23 Haziran Pazartesi  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu