Güncel

İzmir’de Halk Gündoğdu’da!

İzmir: Pazartesi gününe kadar süren çatışmaların ardından İzmir Gezi’ye destek eylemleri Gündoğdu Meydanı’na kurulan çadırlar ve çeşitli etkinlikler ile devam ediyor.

Özellikle polis saldırısının olmaması ve kitlenin Gündoğdu Meydanı’nda süren bekleyişi devam ederken, eylemciler bekleme alanına çadırlar kurarak, adeta yaşam alanı haline getirdi. Ortak yemek masalarının oluşturulduğu alanda; kitap takas stantları, çeşitli sanatsal etkinlikler yapılıyor. Her kurumun çadırlar açarak, çeşitli etkinliklerde bulunduğu alanda; Partizan da bu gün çadır kurarak yerini aldı.

Kolektif hareket noktasında çeşitli sıkıntılar olmakla beraber, ortak yaşama dair birçok duyarlılığın geliştiğinin gözlemlendiği alanda; her sabah temizlikler yapılıyor, ortak yemek ve çay masası kolektif bir çalışma ve gelen yardımlarla döndürülüyor. Birçok farklı siyasi gruptan ve anlayıştan insanın bir arada olduğu alanda; HDK çadırına birkaç saldırı girişimi dışında çok büyük olumsuzluklar yaşanmazken; eylem alanında alkol kullanımı alanı tek olumsuz yanı gibi duruyor.

 

[widgetkit id=174]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu