Güncel

İzmir’de saldırısı protesto edildi!

İzmir: HDP İzmir İl Örgütü ve katılan pek çok devrimci demokrat kurum, 2 Temmuz Sivas Anması sırasında Basmane meydanında yaşanan polis saldırısı ve 9 kişinin gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen kitle yeniden polis engeli ile karşılaştı.

HDP İzmir İl Örgütü önce SYKP İl Binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Dilek Uğur yaptığı açıklamada, 9 kişinin gözaltına alındığını belirterek çok öfkeli olduklarını aynı zamanda çok kararlı olduklarını vurgulayarak “Baskılar bizi yıldıramaz” şeklinde açıklamasına son verdi.

Açıklamanın ardında Emek ve Demokrasi Güçlerinin de katılımıyla kitle İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanmaya başladı.

Kitle içinde oluşturulan bir heyet Vali Yardımcısı ile görüşmek istedi. Heyeti bekleyen kitleye polis dağılması yönünde “anonsları” yapmaya başlayınca bir süre gerginlik çıktı.

polisten: “her kes malına sahip çıksın” anonsu

Polisin özellikle anons sırasında “her kes malına sahip çıksın” şeklindeki sözleri kitlenin tepki göstermesine nende oldu. Gerginlik bir süre sonra sona erdi.

Heyet görüşmeden çıktıktan sonra kitle bir açıklama yaptı. Açıklamada, Vali Yardımcısı Adem Karaosmanoğlu’nun yaşanan saldırıdan haberi olmadığını iddia ettiğini belirterek, Vali Yardımcısı Karaosmanoğlu’nun “Yaşanan hadiseden ötürü özür diliyoruz” şeklinde konuşarak gereken “işlemleri” başlatacaklarını ileri sürdüğünü belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu