Dünya

Zürih’te Elçi için eylem yapıldı!

Zürih: Amed’in Sur ilçesinde faşist kolluk güçlerince katledilen Tahir Elçi için, 28 Kasım günü Zürih’te bir eylem gerçekleştirildi.

TC Zürih konsolosluğu önünde gerçekleşen protesto eyleminde, İsviçre Demokratik Güç Birliği (İDGB) bileşenleri olan İTİF, Dem-Kurdi, İGİF, SYKP’nin yanı sıra, Partizan, MLKP, KKP, Avrupa Süryani Ulusal Kongresi gibi kurumlar katılım sağladı. Katliamı gerçekleştiren TC devleti ve faşist kolluk güçlerine olan tepkinin yoğunluğu, yapılan konuşmalara ve sloganlara yansıdı.

Devrimci-demokrat kurum temsilcilerinin yaptıkları konuşmaların ortak noktası: Katliamı gerçekleştiren gücün TC olduğu, tamamen planlı ve hedefli bir eylem olduğu, yaratılmak istenen korku ortamıyla halkların ve devrimci-demokratik güçlerin sindirilmeye ve kabuklarına çekilmeye zorlandıkları ve buna asla izin verilmeyeceği; inadına mücadelenin ortaklaştırılarak daha da büyütülmesinin zorunluluğunun ifade edilmesiydi.

İDGP’nin hazırlamış olduğu Türkçe-Almanca bildirinin okunması esnasında, sık sık “Şehit Namirin“, “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak“, “Tahir ELÇİ Ölümsüzdür”, “Türkische Armee raus aus Kürdistan“, “Terörist Türkei” gibi sloganlar atıldı. Oldukça olumlu bir şekilde gerçekleşen eylem, Güçbirliği’nin inisiyatifiyle sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu