Gençlik

Zürih Gençlik Platformundan Anmaya Çağrı

Zürih Gençlik Platformu yarın (19 Temmuz) yapacakları anmaya, "Geriye kalanlara ise, yasa boğulmak değil, öfkeyi diri tutup saflara dizilmek kaldı" şeklinde çağrı yaptı. 

Zürih Gençlik Platformu yarın (19 Temmuz) yapacakları anmaya, “Geriye kalanlara ise, yasa boğulmak değil, öfkeyi diri tutup saflara dizilmek kaldı” şeklinde çağrı yaptı.  Suruç katliamının 4.yılı vesilesiyle katliamını yapanların  hesap vermesi için mücadele ederken, yaşamını yitiren 33 genç bir çok yerde yapılan etkinliklerde anılıyor.

Zürih Gençlik Platform 19 Temmuz saat 20.30’da yapacaklara anma için şu çağrıyı yaptı;

“Kanlı pazardan yarım asır sonra kanlı pazartesine geldiği gündü 20 Temmuz 2015. Güneşi özleyenlerin çığlığı bomba seslerine karıştı. Hikayeler yarım, çocuklar oyuncaksız kaldı. Tarih tekerrür edercesine Suruç kan gölüne döndü ve bir katliam daha eklendi tarihe. Geriye kalanlara ise, yasa boğulmak değil, öfkeyi diri tutup saflara dizilmek kaldı.

Suruç’da ölümsüzleşen 33 sosyalist genç için gençlik platformu olarak düzenlediğimiz anmaya herkesi katılmaya, anmanın bir parçası olmaya çağırıyoruz.

Tarih: 19 Temmuz Cuma

Yer: Stauffacher Zürıh

Saat: 20.30

Zürih Gençlik Platformu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu