Güncel

Kadri Bağdu anıldı

H. Merkezi: Geçtiğimiz yıl 6-10 Ekim Kobanê Serhildanı’nın olduğu günlerde katledilen Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Kadri Bağdu, katledilişinin birinci yılında yüzlerce kişi tarafından anıldı.

Katledildiği yerde yapılan anmaya, Azadiya Welat, DİHA çalışanları ile HDP Adana milletvekilleri, Barış Anneleri Meclisi, İHD Adana Şubesi ve KESK yöneticileri ve Rojava’da yaşımını yitiren MLKP savaşçılarının aileleri katıldı.

Şakirpaşa Taziye Evi önünde buluşan yüzlerce kişi, Bağdu’nun katledildiği yere yürüdü. Yürüyüş esnasında; Musa Anter, Metin Alataş ve Kadri Bağdu’nun fotoğraflarının olduğu pankartı taşıyan yüzlerce kişi, “Özgür basın susturulamaz” sloganını attı.

Kadri Bağdu nezdinde devrim mücadelesinde şehit düşenler için saygı duruşu yapıldı. Anmaya katılan DİHA Mersin Muhabiri Berivan Altan, “İktidar karakteri gereği gerçeklerin dile getirilmesine, yayınlanmasına ve ortaya çıkarılmasına karşıdır. Gerçeklerin iktidarın maskesinin düşmesine kirliliğinin gün yüzüne çıkmasın sebeptir. “İktidarın kirli politikalarına karşı Ape Musa’nın çizgisinde gazetemizle, kameramızla, kalemimizle bu saldırılara karşı direnmiş ve direnmeye devam edeceğiz” dedi.

Altan, özgür basın tarafından gerçeklerin yansıtılmaya devam edileceğini vurguladı. Bağdu’nun katledildiği yere karanfil bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu