Güncel

Tutsak Partizanlar’dan Beşler için mesaj

H. Merkezi: Dün toprağa verilen Beş Kızıl Karanfil için Gebze Kadın Hapishanesi’nde bulunan Tutsak Partizanlar bir mesaj yolladılar. Mesaj şu şekilde:

 

Değerli ailelerimiz, dostlar, yoldaşlar;

2011’de Şubat’ın soğuğunu, baharda hissetmiştik yüreklerimizde…

Beş kızıl karanfil yaktı yüreklerimizi…

Kuşkusuz her biri yıldız olup kayan, sonsuzluğa uğurladığımız yoldaşlarımızın acısı, yüreklerimizdeki sızısı bir başka yoğun oluyor. Her birinin gidişi, erken bir gidiş bizim için… Beşlerimizin, beş kadın yoldaşımızın, komutanımızın bedeninin aramızdan ayrılışı ise, çok daha erken, ağır ve acı geldi bize, hepimize. Çünkü onlar dik başların asi yürekleri, onurlu duruşlarıyla kavgada özgürleşmenin adıydılar.

Zorlu ve onurlu gelecek yürüyüşümüzün işçisi, mimarı, yol gösteren öğretmeniydiler. Kadının ve insanlığın kurtuluşu için kavgada, partide, kadın olarak önderleşmenin, komutanlaşmanın sembolüydüler Dersim’in karanfilleri… Kavgamızın özgürlüğe kanat çırpan kartallarıydılar. Onlardan daha çok şey öğrenecektik. Bizlere, partiye, kavgaya ve halkımıza daha çok şey katacaklardı. Kuşkusuz gidişleri, zamansız ve erken oldu.

Bıraktıkları yerden yoldaşları, tıpkı onlar gibi mücadelenin tüm ateş çemberinden geçecek ve tıpkı onlar gibi mücadelenin en ön safında olmaya devam edecekler. Bizler de zindanlardan yoldaşlarımızın sesine ses, mücadelesine mücadele katacak ve beş kızıl karanfilimizin anılarını içimizde hep ateş olarak saklayacağız.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu