Güncel

Tuzla’da 1 Mayıs çalışmaları!

1 Mayıs yaklaşırken hem 1 Mayıs hem Kaypakkaya’ya özgülenen kampanya çalışmalarına hız verdik. 

Geçtiğimiz salı günü öğlen saatlerinde Tuzla’nın Aydınlı mahallesinde, 1 Mayıs çalışmaları ve Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişi’nin 40.yılı nedeniyle başlatmış olduğumuz kampanya çalışmalarını yürüttük.

Aydınlı mahallesinin merkezinden başlayarak mezarlık bölgesi ve mahallenin merkezi duraklarına DDSB ve Partizan imzalı afişlerimizi yaptık. Ayrıca mahalle halkına afişleme yaptığımız esnada bildirilerimizi dağıtarak sohbetler gerçekleştirerek 1 Mayıs ta Partizan saflarına davet ettik.

Mahalle halkının yanımıza gelerek bizlerden bildiri istemesi, sıcak karşılaması, bizlerde ve bizi gören mahalle halkında coşkulu bir hava yarattı. Aynı sıcaklığı mahallenin merkezinde açılan halk pazarı içinde, bildiri dağıtımı ve ajitasyonlar çektiğimiz esnada, bir pazarcı esnafıyla yaşadığımız kısa süreli tartışmada halkın bizi sahiplenerek destek vermesi sevindirdi. Bazı pazarcı esnafının pazar çıkışında “gitmeyin kalın, böyle iyiydi” diyerek çalışmalarımıza olan ilgilerinin göstergesiydi.

Mahalle merkezinde kahvehaneler ve esnaflara girilerek bildiri dağıtımı yaparak halkla sohbetler geliştirdik. Sohbetlerimizin genel konusu 1 Mayıs’ta Taksim’in yasaklı olup olmayacağıydı. Bu konuya dair  “son sözü her zaman direnenlerin” söylediğini ve söyleyeceğini, buna devrimcilerin, işçilerin ancak karar vereceği üzerine tartışmalar yürütük.

Mahalle halkının afiş, bildiri dağıtımı ve sesli ajitasyonlarımızı ilgiyle takip ettiğini gördük. Çalışmalarımızı akşam saatlerinde sonlandırdık.

Suzan Zengin’in mezarı ziyaret edildi

Ayrıca 12 Ekim 2011 tarih’inde aramızdan ayrılarak şehitler kervanına katılan Suzan yoldaşımız’ın (Suzan ablamız) Aydınlı Köyü mezarlığında bulunan mezarı başına gidilerek saygı duruşunda bulunduk.

Hayata gözlerini yumarken yaşamını işçiler, emekçiler ve ezilenlerin kurtuluşu için sıkı sıkıya bir mücadele’yle feda eden yoldaşımızın anıları mücadelemizde sonsuza kadar yaşayacaktır. (Özgür gelecek okurları)

 

 

[widgetkit id=47]

 

 

 

 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu